O marce

 

 

Co sprawia, że oleje Olandia są wyjątkowe ?

Oleje Olandia są tłoczone na zimno. Niska temperatura tłoczenia pozwala zachować naturalne bogactwo soli mineralnych, witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Oleje rzepakowe należą do wyjątkowych, ponieważ przed procesem tłoczenia nasiona pozbawiane są gorzkiej łuski. W łusce znajdują się niepożądane związki, które powodują pogorszenie cech sensorycznych oleju jak barwa, smak czy zapach.

Gotując z naszymi olejami rzepakowymi dostarczasz organizmowi najzdrowsze kwasy tłuszczowe niezbędne w codziennej profilaktyce żywieniowej.

Nowoczesne technologie pozwoliły nam uzyskać produkt wyróżniający się jakością na Polskim rynku. Dzięki temu Oleje rzepakowe Olandia posiadają piękną złocistą barwę i wyjątkowy aromat.

Olej z przeznaczeniem do smażenia wyprodukowany jest z selekcjonowanych nasion, które charakteryzują się wysoką zawartością kwasu oleinowego nawet do 80%. Takie uszlachetnione nasiona pozwoliły uzyskać olej odporny na wysoką temperaturę, który nadaję się nawet do frytowania i głębokiego smażenia.

Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega 3 przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Wyjątkowość ekologicznych, smakowych oliw Olandia wynika ze sposobu w jaki uzyskują swój wyśmienity aromat. Więszkość smakowych oliw, które znajdują się na rynku składa się w około 98% z oliwy z oliwek, natomiast te pozostałe 2% stanowi sztuczny dodatek syntetycznych związków smakowych i zapachowych. Natomiast oliwy Olandia, pod okiem specjalistów z naszej firmy poddawane są maceracji, która polega na dodaniu do oliwy ekologicznych przypraw najwyższej jakości i wypłukiwaniu z ich wnętrza naturalnych związków smakowych i zapachowych przez długi czas.

Bardzo ważne jest również to, że oliwki i nasiona rzepaku, z których został wytłoczony olej pochodzą z ekologicznych upraw, co oznacza, że podczas wzrostu rośłiny nie były one nawożone sztucznymi chemikaliami. 

Jakość oliwy wynika ze stosowania niskiej temperatury tłoczenia (tłoczenie na zimno). Dzieki temu dalikatnemu zabiegowi olej zachowuje wszystkie najważniejsze składniki odżywcze oraz swój wyjątkowy aromat.

 

 

 

Maceracja

Maceracja – jest to naturalny sposób uzyskania smaku i zapachu poprzez długotrwałe oddziaływanie oliwy na zioła i przyprawy

 

 

 

 

Technologia

Wysokogatunkowa oliwa z oliwek jest zawsze tłoczona na zimno. Dzięki temu zachowuje naturalne bogactwo soli mineralnych, witamin oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. 
W wyniku maceracji wzbogacona jest dodatkowo o walory smakowe, zapachowe i właściwości ziół i przypraw użytych do maceracji.